جستجو
ورود/ثبت نام به حساب کاربری خروج
مطالب آموزشی
آکنه را بیشتر بشناسیم تا بهتر درمانش کنیم! آکنه را بیشتر بشناسیم تا بهتر درمانش کنیم!

تقریباً همه‌ ما در دوره‌ای از زندگی از شیوع جوش رنج می بریم که به این مدل جوش‌ها "آکنه شایع" گفته می‌شود. جوش‌ها هنگامی در صورت و سایر اعضای بدن ظاهر می‌شوند که ترشحات چرب غدد چربی پوست، دهانه‌های کوچک فولیکول‌های مو را ببندند.

مشاهده ادامه...
آیا لازم است که همراه شیلد محافظ، ماسک هم استفاده کنیم؟ آیا لازم است که همراه شیلد محافظ، ماسک هم استفاده کنیم؟

استفاده از ماسک‌ صورت برای کاهش شیوع کووید-19 مهم می‌باشد اما پوشیدن مداوم آن همیشه راحت نیست. به همین دلیل برخی از افراد به دنبال گزینه‌های دیگری مانند پوشیدن محافظ صورت یا شیلد محافظ هستند.

مشاهده ادامه...
بررسی علل ریزش مو و درمان‌های موجود بررسی علل ریزش مو و درمان‌های موجود

امروزه ریزش مو یکی از نگرانی‌های رایج در بین مردان و زنان و حتی کودکان است. در این مقاله سعی شده است موارد ضروری و ابتدایی که لازم است در مورد ریزش مو بدانید را مطرح کنیم.

مشاهده ادامه...
فشارخون بالا - قاتل خاموش فشارخون بالا - قاتل خاموش

همانطور که اکثر ما می­دانیم فشارخون بالا یا در اصطلاح عوام فشارخون، ریسک ابتلا به بیماری­های قلبی و سکته را افزایش می­دهد. عوامل زیادی از جمله چاقی، نوشیدن مشروبات الکی، سیگار کشیدن و حتی سابقه خانودگی در شروع و ایجاد این بیماری می­تواند دخیل باشند در این مقاله تلاش شده است تا ضمن تعریف کامل از این بیماری، علایم و نشانه هایی را که می­توانند زنگ خطری برای تشخیص زودتر آن باشند، بشناسیم.

مشاهده ادامه...
 آیا لازم است داروی دیابت نوع 2 خود را تغییر دهیم؟ آیا لازم است داروی دیابت نوع 2 خود را تغییر دهیم؟

 

اگر شما از مشکل دیابت رنج می برید و یا در خانواده و نزدیکان خود بیمار دیابتی دارید، ممکن است بارها با این سوال و چالش روبرو شده باشید که آیا داروهایی که مصرف می کنم به اندازه کافی مناسب من هستند؟ آیا لازم است داروی اضافه تری مصرف کنم؟ آیا می توانم بخشی از داروهایم را کم کنم؟ و سوالهای دیگری که ممکن است برایتان پیش آمده باشد.

 

مشاهده ادامه...
چگونه می‌توان درمان مناسب دیابت نوع 2 را پیدا کرد؟ چگونه می‌توان درمان مناسب دیابت نوع 2 را پیدا کرد؟

وقتی خودتان و دکترتان در مورد بهترین روش برای کنترل قند خون در حال تصمیم‌گیری هستید، گزینه‌های زیادی اعم از قرص‌ها، انسولین و... برای انتخاب دارید. خب نکته مهم این است که کدام یک برای شما مناسب تر است؟

 

مشاهده ادامه...